Uwagi do mobileMPK BETA 2.01

avatar
admin | 2014-08-18 15:18

W tym wątku prosimy zgłaszać uwagi do mobileMPK wersji BETA 2.01

avatar
bojan27pdw | 2014-09-03 14:21

Witam, póki co dopiero zainstalowałem betę i nie mam jeszcze uwag. Natomiast mam sugestię do rozważenia - Google ma dla Google Play bardzo dobrze działający mechanizm betatestów aplikacji. Wygląda to tak, że najlepiej stworzyć społeczność betatestów na G+ (albo nawet trzeba to zrobić), gdzie zwykle zawiesza się link do zgody na betatesty i w samym Play jest wtedy kanał aktualizacji beta dla osób zapisanych na betatesty (nie wiem jak to wygląda w szczegółach, bo sam nie jestem developerem i nie mam dostępu do tych opcji). W ten sposób każdy zapisany na betatesty dostaje z Google Play automatyczne aktualizacje do wersji beta, nie trzeba instalować aplikacji z zewnętrznych źródeł i nie trzeba w samej aplikacji powiadamiać, że jest nowa wersja i można sobie ściągnąć ze strony. Byłoby to bardzo wygodne rozwiązanie i apeluję o jego wprowadzenie ;)

avatar
nemo333 | 2014-10-10 00:10

Czemu w tej wersji bazy rozkładów zostały przeniesione do folderu /sdcard/Android/data?

Przy takim rozwiązaniu wystarczy wejść w Ustawienia>Pamięć>Dane pamięci podręcznej na karcie SD i po kliknięciu w tą pozycję wyczyści nam całą bazę rozkładów i dodatkowe pliki tam trzymane. Nie rozumiem dlaczego zostało to przeniesione, teraz muszę przy sprzątaniu tego folderu pamiętać żeby uważać na ten katalog i go nie usuwać... Tylko mMPK i SwiftKey trzymają tam potrzebne dane, wszystkie inne aplikacje których używałem wrzucała tam śmieci które są potrzebne w danej chwili i można było bez przeszkód kasować ten katalog.

Ciekawe kiedy ktoś nieświadomy przyjdzie i będzie się dziwił czemu mu aplikacja kasuje co jakiś czas rozkład jak używa tej opcji :D

avatar
gop | 2015-09-01 16:41

Chętnie bym zainstalował, ale pojawia się komunikat:
[u:3q3k1co0]Błąd parsowania[/u:3q3k1co0]
Wystąpił problem podczas parsowania pakietu.

na telefonie z wersją oprogramowania 2.1.

avatar
Lutek415 | 2015-10-04 18:59

W wersji Androida 2.3.6 aplikacja też się nie wczytuje. Pojawia się komunikat "wystąpił błąd podczas analizy pakietu"

avatar
admin | 2015-10-05 09:29

W wersji Androida 2.3.6 aplikacja też się nie wczytuje. Pojawia się komunikat "wystąpił błąd podczas analizy pakietu"

Najnowsza wersja aplikacji pracuje na systemach Android 4.0 i nowszych.

avatar
fafik | 2015-10-05 11:41

Może by się dało przy rowerach miejskich wyszczególnić rowery typu tandem?
Na stronie operatora rowerów w Lublinie czy Warszawie jest to wyróżnione.

avatar
Lutek415 | 2015-10-07 08:32

W szczecinskim rozkładzie brakuje stacji roweru miejskiego.

avatar
admin | 2015-10-09 16:30

Może by się dało przy rowerach miejskich wyszczególnić rowery typu tandem?
Na stronie operatora rowerów w Lublinie czy Warszawie jest to wyróżnione.
Na kolejny sezon postaramy się uwzględnić tandemy.

avatar
admin | 2015-10-09 16:31

W szczecinskim rozkładzie brakuje stacji roweru miejskiego.

Poprawione

avatar
adas | 2015-10-11 14:08

A ja mam pytanie czy przewidujecie inne systemy rowerowe niż Nextbike? Bo bardzo dużym systemem rowerów miejskich jest BRA (Bydgoski Rower Aglomeracyjny). Mają swoją apkę, ale bardziej podoba mi się wasz pomysł na pokazywanie ilości rowerów :) Da radę to wmontować w aplikację? Bo byłoby wygodne :)

https://www.bra.org.pl

avatar
admin | 2015-10-12 10:23

A ja mam pytanie czy przewidujecie inne systemy rowerowe niż Nextbike? Bo bardzo dużym systemem rowerów miejskich jest BRA (Bydgoski Rower Aglomeracyjny). Mają swoją apkę, ale bardziej podoba mi się wasz pomysł na pokazywanie ilości rowerów :) Da radę to wmontować w aplikację? Bo byłoby wygodne :)

https://www.bra.org.pl

Mówisz i masz:)

avatar
adas | 2015-10-13 11:56

Sprawdzę potem czy działa - teraz nie mogę :) Ale jak działa to wielkie dzięki :D

avatar
raflos | 2015-10-19 13:57

Najnowsza beta nie wspiera zapisanych połączeń, a także linii specjalnych udostępnionych przez użytkowników, dlatego wróciłem do wersji stabilnej.

avatar
admin | 2015-10-19 14:51

Najnowsza beta nie wspiera zapisanych połączeń, a także linii specjalnych udostępnionych przez użytkowników, dlatego wróciłem do wersji stabilnej.

W tym zakresie nie robiliśmy żadnych zmian. Powinno wszystko działać po staremu.
Z czym dokładnie są problemy?

avatar
andrzejtorun84 | 2015-10-26 02:52

Brak roweru miejskiego dla miasta Toruń.
Link do strony.

https://www.trm24.pl/panel-trm/maps.jsp

avatar
adas | 2015-11-10 15:05

A czy na liście stacji można by je było sortować w takiej kolejności:
1, 2, 3, .... 10, 11, 12
a nie:
1, 10, 11, .... 2, 20, 21, 22, ... 3. 4. 5.


No i te stacje rowerowe, którym nadam gwiazdki powinny wskoczyć na górę listy chyba. Da radę? :)

No i funkcja przyszłościowa - ilość rowerów na mapie? Obok punktu liczba rowerów - wystarczy zwykła cyferka.

P.s. Da się do wyszukiwania połączeń dorzucić przejazd rowerem miejskim (coś jak przejscie piesze - tylko, że szybsze)? (prędkość przejazdu ustalić na 10-15km/h).

avatar
admin | 2015-11-10 15:31

Sortowanie na pewno poprawimy.
Z tym wyszukiwaniem, to musimy się zastanowić...

avatar
michcioms | 2016-08-04 12:41

Witam. Wielkim ułatwieniem w szukaniu przystanków po mieście byłaby obrotowa mapa pokazująca widok z perspektywy użytkownika, nie trzebaby krecić telefonem i szukać pkt. Orientacyjnych. Często stosuje Waszą apke zamiast tej z google jako nawigacje pieszą jak wielu innych. Bardzo proszę rozważcie takie udogodnienie. Pozdrawiam

avatar
limak | 2018-09-11 20:09

Witam,

Czy GPS z tramwajów też jest brany pod uwagę?

Czy nowa funkcjonalnośc jest zaimplementowana też na stronie rozkladzik.pl?

avatar
admin | 2018-09-12 16:36

Na stronie rozkladzik.pl jeszcze tej funkcjonalności nie mamy, a co do GPS to zależy od miasta, ale generalnie są brane pod uwagę.